O nas

Centrum Języków Obcych YELLOW należy do wiodących firm branży LSP (Language Service Provider). Od 1995 roku dostarczamy klientom biznesowym i instytucjonalnym pełne spektrum profesjonalnych usług językowych.

Wykonujemy specjalistyczne tłumaczenia, obsługujemy konferencje i międzynarodowe eventy, prowadzimy szkolenia, audyty i weryfikacje językowe oraz organizujemy egzaminy TELC.

Od 29. lutego 2024 r. należymy do warszawskiej Diuna Group Sp. z o.o.

Referencje

CIECH S.A.

[…]. Od roku 2019 z firmą YELLOW współpracujemy w ramach podpisanej „Umowy o Współpracy”. […] Tłumaczenia są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym oraz atrakcyjne cenowo ze względu na podpisaną umowę. […]

Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o.

[…]. Współpracę z firmą YELLOW rozpoczęliśmy w 2013 r. Firma YELLOW tłumaczyła dla nas wówczas głównie dokumenty z i na język angielski oraz z i na język japoński. Obecnie od ponad 3 lat współpracujemy z YELLOW dodatkowo przy tłumaczeniach z i na język ukraiński. […]

Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet

[…]. Podczas XIV Kongresu Kobiet, firma YELLOW zapewniła sprzęt do tłumaczeń symultanicznych na pięciu niezależnych salach konferencyjnych, […] tłumaczenie z i na język angielski, z i na język ukraiński oraz z i na język niemiecki. […] Było to duże przedsięwzięcie logistyczne […]. Firma YELLOW perfekcyjnie wywiązała się ze swoich powierzonych zadań. […]

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

[…]. Informujemy, że Wykonawca YELLOW — Grzegorz Wojtiuk, pl. Powstańców Śląskich 17a lok.215, 53-314 Wrocław, zrealizował zamówienie publiczne zgodnie z umową nr WZP.2371.4. 2017 z dnia 24.072017 r. polegające na prowadzeniu szkolenia z nauki języka czeskiego. […] Całkowita wartość zamówienia wynosiła: 285 000,00 zł brutto. Usługa została zrealizowana terminowo i z zachowaniem należytej staranności..

OTTO Work Force Europe sp. z o. o.

OTTO Work Force is a Dutch Company founded over 20 years ago. Today it is a leading recruitment agency in Europe. Our cooperation with YELLOW Centrum Języków Obcych started 8 years ago. Current projects include mostly specialist translations, including sworn translations from and into English, Ukrainian, Slovak, and Dutch. One of our latest projects included translations form Polish into Bulgarian, Czech, Lithuanian, Romanian, Hungarian and Croatian. […].

Co nas wyróżnia

Zespół QA

Poprawność i dokładność tłumaczeń jest nadzorowana przez wewnętrzny zespół QA (Quality Assurance). Każde tłumaczenie poddajemy korekcie i weryfikacji terminologicznej zgodnie z normą ISO 17100:2015.

5-letnia gwarancja na tłumaczenia

Na wykonane tłumaczenia pisemne udzielamy 5-letniej gwarancji. Państwa tłumaczenia są bezpiecznie przechowywane na naszym wewnętrznym serwerze.

ISO 17100:2015

Od 2015 roku pomyślnie przechodzimy audyt zgodności z ISO 17100:2015. Norma określa wymagania dotyczące jakości usług tłumaczeniowych oraz wyznacza standardy w zakresie języka, stylu i spójności terminologii.

Rozliczanie projektowe

Tłumaczenia pisemne, zwykłe oraz przysięgłe rozliczamy jako projekty. Dzięki temu optymalizujemy koszty, a nasi klienci oszczędzają z nami od pierwszego zleconego tłumaczenia.

Poufność i bezpieczeństwo

Bierzemy pełną odpowiedzialność za powierzone nam dokumenty. Z każdym klientem podpisujemy umowę o zachowaniu poufności (NDA).

Pamięci tłumaczeniowe (TM)

Dla każdego Klienta tworzymy dedykowane pamięci tłumaczeniowe (TM Translation Memories). Wykorzystanie pamięci przyspiesza proces tłumaczenia i obniża jego koszt.

Polisa OC

Jako profesjonalny dostawca usług branży LSP (Language Service Provider) posiadamy Polisę Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Zawodowej dla biur tłumaczeń o wartości 1 mln PLN.

Szkolenia językowe In-Company

Naszym klientom oferujemy profesjonalne szkolenia językowe prowadzone stacjonarnie lub on-line. Programy dostosowujemy do potrzeb branżowych klienta. Organizujemy również międzynarodowe egzaminy językowe TELC.

Weryfikacje językowe – wsparcie działów HR

Wspieramy działy HR naszych klientów w procesie rekrutacji osób deklarujących znajomość języków obcych. Dzięki procesowi weryfikacji klient uzyskuje wiarygodne potwierdzenie poziomu językowego kandydata.

W trzech ostatnich edycjach rankingu „Book of Lists”, publikowanego przez Warsaw Business Journal, znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce biur tłumaczeń w Polsce.

Współpracujemy z tłumaczami i lektorami o wysokich kwalifikacjach, udokumentowanych minimum 5 letnim dorobkiem zawodowym oraz referencjami. Dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu gwarantujemy rzetelność, terminowość i wysoki poziom świadczonych usług.

Aby zapewnić najwyższą jakość tłumaczeń pisemnych, korzystamy z nowoczesnych narzędzi CAT (Computer Aided Translation), silników tłumaczeniowych opartych o sztuczną inteligencję (sieci neuronowe) oraz tworzymy dedykowane pamięci tłumaczeniowe (TM – Translation Memories), co przyspiesza proces tłumaczenia, poprawia jego jakość i znacząco obniża koszt.

Od ponad 25 lat specjalizujemy się w organizacji międzynarodowych tłumaczeń symultanicznych oraz konsekutywnych. Zapewniamy certyfikowany sprzęt o najwyższej jakości cyfrowej marki BOSCH Integrus oraz radiowej typu TOUR GUIDE, który sprawdza się podczas szkoleń w fabrykach oraz miejscach trudnodostępnych jak np. kopalnie.

Klientom biznesowym oferujemy  nowoczesne, idealnie dopasowane do potrzeb odbiorcy szkolenia językowe, prowadzone w trybie stacjonarnym lub on-line, a także audyty i weryfikacje językowe wspierające działy HR w procesie rekrutacji.

Należymy do Izb Gospodarczych oraz stowarzyszeń branżowych

Sekretariat

tel. (+48) 71 344 80 01
e-mail: info@yellow.pl

h

Tłumaczenia pisemne

tel. (+48) 662 164 055
e-mail: tlumaczenia@yellow.pl

Konferencje

tel. (+48) 662 199 990
e-mail: konferencje@yellow.pl

Szkolenia językowe

tel. (+48) 508 241 361
e-mail: kursy@yellow.pl