Znajomość języków obcych to dla wielu osób podstawa sukcesu na licznych płaszczyznach. Nie tylko przydaje się podczas zagranicznych wyjazdów, ale daje również swobodę komunikacji w kontaktach zawodowych. Jaki kurs językowy wybrać, aby nauczyć się języka obcego?

 

W ciągu ostatnich dziesięcioleci znacznie wzrosła popularność kursów językowych. Czasy guwernantek, które uczyły panny z dobrych domów nowych słówek, odeszły do historii. Już w przedszkolu dzieci opanowują pierwsze słownictwo w języku obcym – najczęściej angielskim. Później przez wszystkie lata edukacji kilka razy w tygodniu uczęszczają na lekcje języka w ramach nauki w szkole. Jednak dla tych, którzy chcą umieć więcej lub podjąć naukę kolejnego języka obcego, dostępne są oferty licznych kursów językowych. Jakich?

 

Kursy dla dzieci

Nauka poprzez zabawę. Dużo rysunków, kolorowania, śpiewania i gier ruchowych. Wszystko w języku obcym, po to, aby osłuchać się z jego brzmieniem i przyswoić początkowe słownictwo, zanim nauka rozpocznie się na dobre. To doskonała szansa, aby zachęcić dziecko do przyswajania języków obcych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że żaden mały uczestnik kursu nie będzie się nudzić.

 

Źródło: epikur.org

Źródło: epikur.org

 

Kursy dla dorosłych

Dostosowywane do poziomu i oczekiwań klienta. Do innego kursu przystąpią ci, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, a do innego ci, którzy naukę języka rozpoczynają od podstaw. Częstotliwość zajęć pozostaje kwestią wyboru kursanta – mogą odbywać się raz w tygodniu lub częściej. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się tzw. kursy intensywne – przygotowujące np. do wyjazdu za granicę, rozmowy kwalifikacyjnej lub ważnego spotkania. Mogą trwać od tygodnia do kilku miesięcy. W ciągu takiego kursu zajęcia odbywają się 3-6 razy w tygodniu, w zależności od oczekiwań klienta.

 

Kurs egzaminacyjny

Do egzaminów językowych przystępuje coraz więcej osób. Zdobycie certyfikatu jest międzynarodowym poświadczeniem umiejętności językowych, dlatego warto go mieć, np. ubiegając się o pracę w międzynarodowej firmie. Osobom, które przymierzają się do tego typu egzaminu, dedykowane są specjalne kursy. Podczas nich szczególny nacisk położony jest na te elementy, które na pewno będą sprawdzane. Wykwalifikowani lektorzy wiedzą, na co uwagę może zwrócić komisja, sprawdzając test, lub rozmawiając z egzaminowanym, dlatego potrafią dobrze przygotować do zdania certyfikatu.

 

Źródło: beautyschoolsdirectory.com

 

Kursy dla firm

W licznych przedsiębiorstwach znajomość języka obcego przez pracowników jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na zorganizowanie kursu językowego dla pracowników. Z uwzględnieniem potrzeb kursantów, branży, w której pracują, i ich poziomu zaawansowania, lektor dostosowuje treści przekazywane w czasie zajęć. To dobry sposób nie tylko na podniesienie umiejętności pracowników firmy, ale także na zaznajomienie ich z fachowym słownictwem, które może przydać im się w międzynarodowych kontaktach zawodowych.

 

Kursy on-line 

Niemal każdy ma dziś dostęp do Internetu. Dla tych, którym brakuje wolnego czasu na uczestnictwo w kursie, internetowe konwersacje z lektorem np. przez Skype, będą idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo tego typu kursy wsparte są o przekazywanie wiedzy z zakresu gramatyki i słownictwa na specjalnych platformach e-learningowych. Kurs internetowy nie jest tym samym, co uczestnictwo w  zajęciach stacjonarnych, ale będzie dobrym przyczynkiem do regularnego kontaktu z językiem.

 

Oferta szkoleń i kursów językowych jest dziś tak bogata, że każdy znajdzie właściwe dla siebie rozwiązanie. Znajomość języków obcych jest niezwykle ważna, a nauka to inwestycja na całe życie, dlatego słuszność przystąpienia do kursu nie powinna ulegać wątpliwości.